GenelMerkezNevşehirSpor

Nevşehir Belediye Spor Başkanı Esat Özaltın’ın Miraç Kandili Mesajı

Yeryüzünün mübarek mekanlarından  Mescid-i Harâm ve Mescid-i Aksâ’dan göklere uzanan bu kutlu yolda yürüyerek  oradan da göklerin  ilahi derinliklerine  erişen  Hz.Peygamberimizin şahsında,  insanlığın önüne açılan büyük bir ufukla  Allah’ın rahmetine,  kudretine şahitlik, varlığın özüne ve anlamına yapılan   bir yolculuk olan bu gece Miraç Kandilini  hep birlikte idrak ediyoruz. 
Tüm  insanlığı ve toplumları  yücelten  değerlerle buluşarak, zamanın önemini idrak ve sorumluluk bilinci ile her türlü kötülüklerden arınma, yüce mertebelere ulaşma azminin  yoğun yaşandığı bu Miraç gecesinde  içtenlikle yapılan her dua kendimizi bulma ve bilmenin, yüce yaradanın huzuruna kabul edilmemizin en güzel yollarından biridir. 
 Hz. Peygamberimizin kişisel ve toplumsal hayatımızı kuşatan insanlık ve merhametini, adaletini, sabır ve metanetini, kerem ve cömertliğini, kısaca insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun yüce ahlâkıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme, arınma  mevsimi olarak da görülen  bu mübarek gecede;  insanlık vazifelerimizi yerine getirmeye çalışmalı, varsa aramızdaki kırgınlıkları bertaraf etmeli, elimizi ve gönlümüzü uzatabileceğimiz herkese açmalı, sevgi ve gönül huzuru ortamının devamlı olmasına, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani  meziyetlerimizin her daim canlı tutulmasına gayret göstermeliyiz.
Ülkemizin geleceği, ekonomik kalkınması kadar, sahip olduğumuz değerlerin muhafazası da Milletimiz için büyük önem taşımaktadır. Sevgili Peygamberimizin Miraç’ından ilham alarak gelecek kuşaklara aktaracağımız manevi ve kültürel değerlerimiz çerçevesinde yetiştirilen   yeni nesillerle  toplum hayatımızın bugün olduğu gibi yarın da ahenkli ve sağlam bir şeklinde devam etmesi sağlanacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, tüm islam aleminin ve vatandaşlarımızın Miraç Kandilini  tebrik ediyor,  daha nice kandillere sağlık, birlik ve beraberlik  içerisinde erişme temennisiyle bu gecenin insanlığa sevgi ve huzur  getirmesini  diliyorum. 

Nevşehir Ana Haber
''Hayallerimizin Şehri İçin''

    You may also like

    Leave a reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    More in:Genel