GenelNevşehir

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi Aktekin’e Başarılar Diledi

Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanı Tayfur Urgenç yaptığı yazılı açıklamada, 27 Mart 2020 tarihinde Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörlüğüne vekaleten atanan Prof. Dr. Semih Aktekin’e görevinde başarılar diledi.

Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanlığından yapılan yazılı açıklama şu şeklidedir.

Nevşehir Kamuoyuna;

Türk Eğitim Sen, Nevşehir’de Üniversitenin kuruluşundan beri bilimsel çalışmaları desteklemiş, kurumsal anlayış ve kültürün oluşması içinçaba harcamış, eğitim ve öğretim faaliyetlerine katkı sunmaya çalışmıştır. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde yetkili sendika olan Türk Eğitim Sen kurumsal kimlik ve yapının oluşması, kurumsal yapının süreklilik arz etmesi bakımından,üniversitemiz de akademik ve idari personelinin yanında olmuş ve katkısını da esirgememiştir. Kurucu Rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç ve devamında 3 yıldır NEVÜ’nün Rektörlük görevini yerine getiren Prof. Dr. Mazhar Bağlı’ya bilim dünyasına, NEVÜ’ye, ve Nevşehir’e yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür eder,üniversitemize yeni atanan Prof. Dr. Semih Aktekin’e başarılar dilerim.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Semih Aktekin’e üniversite şehir iş birliğini gerçekleştirme, şehrin ihtiyaçlarına göre planlama yaparak önderlik yapmak, üniversitemizi ülkemizde ve dünyada sayılı üniversiteler arasında yer edindirme, bilim dünyasına katkı sunma yarışında, bilim yolunda gençlerimizi yetiştirmek ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma yolunda başarılar dilerim. Bu atama Prof. Dr. Semih Aktekin’in şahsına, Nevü’ye ve Şehrimize hayırlı olsun.

Tayfur Urgenç

Türk Eğitim Sen, Nevşehir Şube Başkanı

Nevşehir Ana Haber
''Hayallerimizin Şehri İçin''

    You may also like

    Leave a reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    More in:Genel