GenelNevşehir

Kardelen Koleji Microsoft Teams ile Uzaktan Eğitime Damga Vurdu

Kardelen Akademi ve Microsoft Teams ile güvenilir uzaktan eğitim anlayışını benimseyen Özel Kardelen Koleji etkin şekilde derslere devam ediyor. Alanında uzman branş öğretmenleri ile günlük ders anlatımları ve soru çözümleri gerçekleştiriliyor. Günlük olarak sisteme yüklenen soruların sonuç kontrollerini ve değerlendirmelerini ise gün sonunda branş öğretmenleri her bir öğrenci için ayrı ayrı yaparak velilere öğrenci başarıları ve soru analizlerini doğrudan ulaştırıyor. Ayrıca rutin olarak gerçekleştirilmeye devam eden denem sınavları ve sınav sonuçları da veliler ile anlık paylaşılarak bu zorlu süreç en iyi şekilde yönetiliyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kardelen Koleji İlköğretim Müdürü Faruk Çamcı; “ Okulların tatil olacağı bilgisi geldiği andan itibaren öğrencilerimiz için gerekli tüm tedbirleri aldık.İlk olarak tatil sürecinde kullanmaları için her dersten test kitabı aldırıldı rehberlik servisi tarafından hazırlanan günlük çalışma programı ve soru çözüm kitabı hazırlandı. Kurumsal olarak “Kardelen Akademi” sistemi 16 Mart 2020 tarihinden itibaren okulumuz resmi sitesinde işlevsel hale getirildi. Ayrıca EBA üzerinden öğrencilerimiz dersleri takip etti. Uzaktan eğitim için kullanılan canlı yayın programı ile derslere başlanıldı lakin bu programın güvenilirliği zayıf olduğundan hem öğretmenlerimizi hem öğrencilerimizi zor durumda bırakmamak için bu programı kullanmaktan vazgeçtik.

Araştırmalarımızın sonucunda güvenilirliği ve kalitesi tüm dünya kamuoyunda kabule dilmiş olan Microsoft Teams programını satın aldık. 13 Nisan 2020 itibariyle Kardelen Koleji ortaokul kademesinde günlük 4 saat ders yaparak eğitime ara vermeden devam ediyoruz. Ana derslerin yanında beceri derslerinden Müzik,Satranç,Beden Eğitimi,Görsel Sanatlar, Bilişim Teknolojisi dersleri ile de öğrencilerimizin motivasyonunu yüksek tutmayı hedefliyoruz.Bu derslerdeki çeşitli aktivitelerle öğrencilerimiz öğrenirken eğlenmektedirler.

Ortaokulumuzda ki bu uygulama Anadolu ve Fen lisemiz ile ilkokul ve anaokulumuzda da yapılmaktadır. Bu zor günlerde kardelen koleji olarak en güvenilir sistemlerle öğrencilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Nevşehir Ana Haber
''Hayallerimizin Şehri İçin''

    You may also like

    Leave a reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    More in:Genel