GenelNevşehir

İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü’ nün Basın Duyurusu

Küresel ölçekte yaşanan Covid-19 salgın riski nedeniyle 6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanunu gereği her yıl Nisan ayı sonuna kadar doldurulması gereken Yıllık İşletme Cetvel’ni veremeyen sanayicilerimiz, Bakanlığımıza başvurulursa bu süreyi 4 aya kadar uzatabilecekler.
Bu kapsamda sanayicilerimiz, mücbir sebep bildirme ve İşletme Cetveli veri girişi erteleme taleplerini e-devlet üzerinden sunulan Sanayi Sicil Bilgi Sistemine taleplerini (https://sanayisicil.sanayi.gov.tr) 17 Nisan 2020 tarihinden itibaren girebilecek ve talepleri Bakanlığımız tarafından hızlıca sonuçlandırılacaktır. Başvuru ile ilgili detaylı açıklamalar https://sanayisicil.sanayi.gov.tr/MailAttachments/MucbirSebebBasvurusuNasilYapilir.pdf linkinde yer almaktadır.
Diğer taraftan, elektrik tarifelerinde sanayi aboneliğinden yararlanan sanayicilerimizin de Sanayi Sicil Belge Tarihi ile 2 ( iki) yılda bir Bakanlığımız Sanayi Sicil Bilgi Sistemi üzerinden yaptıkları vize işlemlerinde uygulanan süreler de Covid-19 sebebiyle değişiklik yapılmıştır.
Bakanlığımızın teklifi üzerine EPDK tarafından alınan 09/04/2020 tarih ve 9294 sayılı Karar çerçevesinde; elektrik tarifelerinde sanayi aboneliğinden yararlanan sanayicilerimizden talep edilen Sanayi Sicil Belgesi vize işlemlerinde uygulanan ek süreler 1 Mart 2020 ile 30 Haziran 2020 arasında dolacak olanlar için 30 gün yerine 90 gün olarak uygulanacaktır.

Nevşehir Ana Haber
''Hayallerimizin Şehri İçin''

    You may also like

    Leave a reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    More in:Genel