GenelNevşehir

Türk Zeka Vakfı Türkiye Finallerinde Altınyıldızlılar

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri Berkay NURAY,Çağhan Bera ORKAN ve İpek BARIŞ 1.basamak eleme sınavı ve 2. Basamak yarı finalleri geçerek Türkiye finallerine katılmaya hak kazandılar.

            Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencilerinden Berkay NURAY,Çağhan Bera ORKAN ve İpek BARIŞ  1996 yılından beri, Milli Eğitim Bakanlığı, ODTÜ ve TÜBİTAK’ın da katkılarıyla Türkiye Zeka Vakfı tarafından düzenlenmekteolan Türkiye Zekâ Oyunları Yarışmasının,1.basamak eleme sınavı ve 2.basamak yarı final sınavlarını geçerek Ankara’da düzenlenecek olan Türkiye finallerine katılmaya hak kazanmışlardır.

            Altınyıldız İlköğretim Kurumu Müdürü Sayın Mehmet ERAVCI ‘Düşünme becerilerini geliştirmeyi, çevrelerini daha iyi algılayabilmelerini ve sorunlar karşısında daha nitelikli çözümler üretme yeteneklerini arttırmayı hedefleyen zeka oyunlarının katkılarıyla , düşünen ve üreten öğrencilerimizle “Bilgi Toplumu” olma yolunda emin adımlarla ilerlemekteyiz.Öğrencilerimizi ve onları yetiştiren öğretmenlerimizi, velilerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.’ifadelerine yer verdi.

Nevşehir Ana Haber
''Hayallerimizin Şehri İçin''

    You may also like

    Leave a reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    More in:Genel