GenelNevşehir

TGF Genel Sekreteri Ekici 23 Nisan’ı kutladı

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Sekreteri ve Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti (NGC) Başkanı Bayram Ekici, 23 Nisan dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, “23 Nisan tarihi Türk milletinin gurur günüdür.” dedi.

23 Nisan 1920’de, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığını hatırlatan Ekici, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yıldönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı milletçe birlik ve beraberlik içinde kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.” diye konuştu.

23 Nisan’ın egemenliğin kaynağının millet olarak ilan edildiği ve geleceğimizin güvencesi çocuklarımız için bir bayram olarak kutlanan önemli bir tarih olduğunu vurgulayan Ekici, “Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açıldığı bu özel günün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara bayram olarak armağan edilmesinin anlamı büyüktür. Bu çocuklara duyulan güvenin en somut ifadesi olduğu gibi, varlıklarının bizler için ne kadar önemli olduğunun da göstergesidir. Çocuklarımız aziz milletimizin en büyük zenginliği ve umududur. Başta tüm çocuklar olmak üzere herkesin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Nevşehir Ana Haber
''Hayallerimizin Şehri İçin''

    You may also like

    Leave a reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    More in:Genel