GenelNevşehir

Urgenç; Şerefli Türk Milletine soykırım safsatasını kimse yapıştıramaz

TÜRK EĞİTİM SEN NEVŞEHİR ŞUBE BAŞKANI TAYFUR URGENÇ, "ABD'NİN KUDÜS İLE ALMIŞ OLDUĞU KARARI KINIYORUZ" DEDİ (COŞKUN SAĞLAMDİN/NEVŞEHİR-İHA)

URGENÇ; TÜRK’ÜN ŞEREFLİ TARİHİNİ GÜNDELİK SİYASİ TARTIŞMALARA TESLİM ETMEYİZ.

Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanı asılsız Ermeni iddiaları ve bunlara destek veren emperyalist ülkeler ve içerideki tetikçilere yönelik tebliğ yerine geçecek bir açıklama yaptı. TES. Nevşehir şube başkanı Urgenç; Şerefli Türk Milletine soykırım safsatasını kimse yapıştıramaz. dedi.

Başkan Urgenç açıklamasını şu şekilde sürdürdü; “Tarihi gerçekler apaçık ortada iken Türk Milletinin iftiraya maruz kalması bunun bir takım müptezeller tarafından desteklenmesi manidardır. Türk Milleti devlet geleneğinde var olan yönetme ve hükmetme anlayışındaki hoşgörüyü tarih boyunca sergilemiştir. Bilinmelidir ki eğer gerek görülürse 1915 tarihli Muhaceret kanunu tekrar çıkar, Türk’te bu kanunu itinayla yeniden uygular. Esas olan Türk’ün yönetim anlayışındaki adalet, hoşgörü ve hukuktur. Hangi coğrafyada zulme uğrayan bir halk, topluluk, millet varsa kapılarını açmış yardım elini uzatmış bir millete soykırım safsatasını kimse yapıştıramaz. Bu mesele siyasi bir tartışma alanı değildir. Türk’ün şerefli tarihini günlük kısır tartışmalara ve döngüye teslim edemeyiz. Türk Milletini temsil etmeyen kişilerce yapılan açıklamalar Türk Milletini bağlamamaktadır. Dünya kamuoyuna ve Türk düşmanlarına tebliğ yerine geçmek üzere duyurulur.”

TÜRK EĞİTİM SEN NEVŞEHİR ŞUBE BAŞKANI TAYFUR URGENÇ, “ABD’NİN KUDÜS İLE ALMIŞ OLDUĞU KARARI KINIYORUZ” DEDİ (COŞKUN SAĞLAMDİN/NEVŞEHİR-İHA)
Nevşehir Ana Haber
''Hayallerimizin Şehri İçin''

    You may also like

    Leave a reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    More in:Genel