GenelNevşehir

Avanos Belediyesi Maske Üretmek İsteyen Gönüllü Kadıları Destekliyor

????????????????????????????????????

AVANOS BELEDİYESİ MASKE ÜRETMEK İSTEYEN GÖNÜLLÜ KADINLARI DESTEKLİYOR.

EMEĞİN ELLERİ GÖNÜLLÜ AVANOS KADINLARI

Avanoslu gönüllü kadınlar Koronavirüs tedbirleri kapsamında artan maske ihtiyacı için bir araya gelerek maske dikmeye başladılar.

Avanos Belediyesi tarafından imkânları sağlanan atölyede dikim yapan gönüllü kadınları ziyaret eden Belediye Başkanı Celal Alper İBAŞ, maske dikimi yapan kadınlara tek tek bu fedakârlıkları için teşekkür etti.

Avanos Belediyesi Kadın Evi’nde bulunan dikim atölyesinde bir araya gelen Avanoslu kadınlar, gönüllülük esasıyla yaptıkları maske dikimi ile büyük takdir topladılar. Bu hareketleriyle Kurtuluş Savaşımızdaki Nene Hatunları, Kara Fatmaları hatırlatan Avanoslu kadınlarmız, yıllar geçse de Türk Milleti’nin zor günlerde birlik ve beraberlik içerisinde her daim hareket edeceğinin mesajını vermiş oldular. Dikiş makinesi ve diğer gerekli malzemelerin Belediye tarafından karşılandığı maske üretiminde, dikiş yapmayı bilen Avanoslu kadınlar gönüllü olarak çalışıyor.

BAŞKAN İBAŞ; “BU DAVRANIŞINIZ İÇİN SİZİ KUTLUYORUM”

Gönüllü olarak maske üretimine başlayan Avanoslu kadınları ziyaret eden Belediye Başkanı Celal Alper İBAŞ, kadınların her birine ayrı ayrı teşekkür ederek, yaptıkları bu onurlu davranış dolayısıyla kendilerini kutladı. Ülkemiz zor zamanlardan geçiyor diyen Başkan İBAŞ, “Korona virüs dolayısıyla ülkemizde ve ilçemizde maske ihtiyacı arttı. Bu davranışınız asla unutulmayacaktır. Biz belediye olarak bütün tedbirleri almak için büyük çaba sarf ediyoruz. Sizlerden ve halkımızdan tek ricamız var; Evde kalın, evde kalırsanız sağlıklı kalırsınız, birlikte başaracağız.’’ Dedi.

Nevşehir Ana Haber
''Hayallerimizin Şehri İçin''

    You may also like

    Leave a reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    More in:Genel