Genel

Elektronik Sanayi Sicil Belgesi Uygulamasına Geçiliyor

ELEKTRONİK SANAYİ SİCİL BELGESİ (e-belge) UYGULAMASINA GEÇİLMESİ

Fiziksel temas, hava yolu vb. yollarla çok hızlı bulaşabilen ve enfekte olan insan sayısı tüm dünyada hızlı şekilde yükselen Koronavirüs (Covit-19) salgınının toplum sağlığında oluşturduğu riski yönetebilmek adına sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonun mutlak şekilde sağlanması hayati derecede öneme haizdir.

Toplum sağlığını korumak ve fiziksel teması en aza indirmek için il Müdürlüğümüz tarafından verilen Sanayi Sicil Belgesi ve sonrasındaki vize, değişiklik ve iptal işlemleri için yeni bir uygulamaya ihtiyaç duyulmuştur.

6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanunu gereği sanayi işletmelerimizin kayıtlarının tutulduğu Sanayi Sicil Bilgi Sisteminde yapılan güncelleme neticesinde artık elektronik Sanayi Sicil Belgesi (e-belge) uygulamasına geçilmiştir. Bu kapsamda sisteme kayıtlı sanayicilerimiz İl Müdürlüğümüze elden müracaata gerek kalmaksızın Sanayi Siciline ilişkin; ilk kayıt, belgelendirme, vize, değişiklik, vb. tüm işlemlerini e-devlet üzerindensunulan Sanayi Sicil Bilgi Sistemine (https://sanayisicil.sanayi.gov.tr) girerek yapabileceklerdir.

Ayrıca sanayicilerimiz sistemden Sanayi Sicil Belgelerini pdf formatında indirebilecek ve çıktı alarak kullanabileceklerdir. Bununla birlikte mevcut matbu form halindeki Sanayi Sicil Belgeleri, belge üstündeki bilgilerde değişlik olmadığı sürece geçerli olup, vize bitiş tarihine kadar kullanılabilecektir. Ancak belge üstündeki herhangi bir bilgide (adres, unvan, üretim konusu vb.) değişiklik olması durumunda vize süresi hariç olmak üzere matbu form geçerliliğini yitirecek ve işletme sadece sistem üzerinden alabileceği elektronik belgeyi kullanacaktır.

Gerekli durumlarda İl Müdürlüğümüze ait 444 61 00 (Dahili 25011) numaralı telefondan bilgi alınabilir.

İlgililere önemle duyurulur.

Nevşehir Ana Haber
''Hayallerimizin Şehri İçin''

    You may also like

    Leave a reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    More in:Genel