Genel

Kapadokya Üniversitesi Canlı Yayınları ile Öğrencilerin Yanında

 KAPADOKYA ÜNİVERSİTESİ CANLI YAYINLARI İLE ÖĞRENCİLERİN YANINDAKapadokya Üniversitesi, evlerde kaldığımız bu süreçte hem eğitim alanında hem de kültür – sanat alanında öğrencilerin yanında olmaya devam ediyor.Kapadokya Üniversitesi YouTube kanalından ve uzaktan eğitim sistemi (ALMS) aracılığı ile canlı yayınla yapılan dersler, eğitimler ve söyleşilerle sosyal izolasyon süreçlerimizi verimli ve keyifli bir şekilde geçirmeye olanak sağlıyor.
YouTube kanalımız üzerinden yapılan canlı yayın söyleşilerimiz için takipte kalın!

Alev Alatlı Murakabe Günleri’nde İlber Ortaylı ile Buluştu

Üniversitemizin başlattığı etkinlik serisi “Alev Alatlı ile Murakabe Günleri” her hafta farklı konukları ve konuları ile canlı yayında izleyicileri ile buluşuyor.İlki geçtiğimiz günlerde Ayşe Böhürler’in moderatörlüğünde ve Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Ali Karasar’ın katılımıyla yapıldı.17 Nisan 2020 tarihinde yayınlanan ikinci söyleşide ise, Tarihçi, Yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı konuk olurken, moderatörlüğü Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Ali Karasar yaptı.
Söyleşiyi tekrar izlemek için tıklayınız.

Kapadokya Konuşmaları’nda Konuk Prof. Dr. Ahmet Taşağıl’dı

“Kapadokya Konuşmaları” başlıklı söyleşi programının konuğu Tarihçi, Yazar Prof. Dr. Ahmet Taşağıl oldu.YouTube kanalımızdan 22 Nisan 2020 tarihinde canlı olarak yayınlanan, Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Ali Karasar’ın moderatörlüğünü yaptığı “Kapadokya Konuşmaları”nda konuk Prof. Dr. Ahmet Taşağıl ile “Türklerde Yönetim ve Demokrasi” konusu ele alındı.Kapadokya Konuşmaları söyleşi programı farklı konu ve konukları ile devam edecek.
Söyleşiyi tekrar izlemek için tıklayınız.

Nükhet Okutan Davletov ile Okuma Kulübü’nde Romanları, Masalları, Şiirleri Beraber Okuyoruz

Nükhet Okutan Davletov ile Okuma Kulübü söyleşileri her hafta farklı bir konuk ve okuma ile izleyicileri ile buluşuyor.25 Nisan’da üniversitemizin YouTube kanalından canlı yayınla yapılan ilk söyleşide, konuk Timur B. Davletov’un Şaman Masalları “Üç Alem Gezgini” ele alındı.
Okuma Kulübü söyleşilerini izlemek için tıklayınız.

Meslek Tanıtım Yayınları ile Üniversite Adaylarını Bilgilendirmeye Devam Ediyoruz
Meslek tanıtım canlı yayın söyleşileri farklı meslek konuları ve uzmanları ile devam ediyor.28 Nisan’da üniversitemizin YouTube kanalından canlı yayınla yapılan söyleşide hocalarımız Şef Cem Aydoğdu ve Şef Melih İçigen, Aşçılık ve Gastronomi üzerine konuştular.
Meslek Tanıtım yayınlarımızı YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

KÜN 101: Seyirlik Dersler

Kapadokya Üniversitesi, üniversite adayları için online “KÜN 101: Seyirlik Dersler” yapıyor.
Üniversite öncesi hayalindeki meslek hakkında bilgi almak, merak ettiklerini hocalarımıza sormak isteyen liseli öğrencilere yönelik hazırlanan “KÜN 101: Seyirlik Dersler” farklı ders konularıyla ilgilileri ile buluşacak.Dersler, uzaktan öğretim sistemimiz (ALMS) üzerinden yapılacaktır. Katılım için kontenjan sınırlı olduğu için öğrencilerin kayıt yaptırması gerekmektedir.
Detaylı bilgi için tıklayınız.

kapadokya uni

5 Mayıs, Umut Terzi ile Kariyer Yolculuğu ve Öğrencilere Tavsiyeler, Uzaktan Öğretim Sistemi ile, 16:30
5 Mayıs, Fizyoterapistlik Üzerine, Öğr. Gör. Kadirhan Doğan, Kapadokya Üniversitesi YouTube Kanalı, Canlı Yayın, 17:00
7 Mayıs, Kapadokya Konuşmaları – “Hakikati Nasıl Teyit Ederiz?”, Kapadokya Üniversitesi YouTube Kanalı, Canlı Yayın, 21:00
8 Mayıs, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler: Dünyaya Kapadokya’dan Bakın, Dr. Öğr. Üyesi Halil Burak Sakal, Kapadokya Üniversitesi YouTube Kanalı, Canlı Yayın, 17:00
8 Mayıs, İklim Krizi ve Kentler, Dr. Nuran Talu, Uzaktan Öğretim Sistemi ile, 19:00
9 Mayıs, KÜN 101: Seyirlik Dersler – Sivil Havacılığa Giriş, Uzaktan Öğretim Sistemi ile, 15:30
16 Mayıs, Nükhet Okutan Davletov ile Okuma Kulübü, Buket Uzuner, Kapadokya Üniversitesi YouTube Kanalı, Canlı Yayın, 21:00
Etkinlik takvimi için tıklayınız.***
Nevşehir Ana Haber
''Hayallerimizin Şehri İçin''

    You may also like

    Leave a reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    More in:Genel