GenelNevşehirÜrgüp

İnal; “Bu süreç Kapadokya’yı olumlu yönde etkileyecektir”

Yeni tip koronavirüs sürecinin ardından tatilcilerin az sayıda kişinin konakladığı otelleri tercih edeceğinin öngörülmesi, çok sayıda modern butik otelin yer aldığı Kapadokya’daki turizmcileri umutlandırdı.

Kapadokya Turizm Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği Meclis Üyesi Abdullah İnal ise bölge turizminin yaz aylarında toparlanacağına inandığını anlattı. En iyi dönemin ise sonbahar aylarında yaşanacağına dair öngörüde bulunan İnal, şunları söyledi: “Eylül-ekim döneminde Asya ülkelerinden taleplerin geleceğini düşünüyoruz. Kapadokya’yı çok iyi tanıyıp sevdikleri için bölgenin ilk misafirlerinin Asya ülkelerinden olmasını bekliyoruz. 2020 yılı için umutlarımızı kaybetmedik. Daha güçlü bir Türkiye ve turizm sektörü gelecektir. Butik otellere olan ilginin yükseleceğini düşünüyoruz. Artık insanlar kalabalıkların bulunduğu yerleri fazla tercih etmeyecektir. Bu süreç Kapadokya’yı olumlu yönde etkileyecektir.”

Yeni dönemle ilgili hazırlıkların şimdiden yapılması gerektiğini vurgulayan İnal, Batı ülkelerine kıyasla Türkiye’nin bu süreci çok daha rahat atlatacağını kaydetti.

Nevşehir Ana Haber
''Hayallerimizin Şehri İçin''

    You may also like

    Leave a reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    More in:Genel