GenelNevşehir

Nevşehir Recep Tayyip Erdoğan Proje Anadolu İHL’den ”Mihenk Gençlik Hareketi”

Okulumuzun kuruluşunun II. yılında, okulumuz öğrencileri tarafından kurulan ”Mihenk Gençlik Hareketi” nin sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler yaparken ülkemizin içinde bulunduğu bu salgın hastalık sürecinde de harekete geçmemesi, veli ve öğrencilerimizin yanında olmaması kabul edilemezdi. Sorumluluk sahibi her birey gibi ”Mihenk Gençlik Hareketi” mensupları da harekete geçmiş ve yardıma muhtaç kardeşlerinin yanında olmayı başarmış, karınca kararınca yardım elini uzatmıştır.

Biz bize yeteriz Türkiye’m kampanyasına okulumuzun tüm paydaşlarıyla birlikte gerek ayni gerek nakdi yardımlarla; sağlık ve güvenlik çalışanlarımıza kodlama atölyemizde ürettiğimiz siperliklerle destek verdik, tüm enerjimizle vermeye de devam ediyoruz.

Ürettiğimiz siperliklerin ilk partisini, İl MEM ARGE aracılığıyla sağlık ve güvenlik çalışanlarımıza ulaştırdık. Kodlama atölyemizde 3D yazıcılarla siperlik üretmeye devam etmekteyiz.

”Mihenk Gençlik Hareketi” mensuplarının okul içi yardımlaşma hareketi olarak başlattıkları yardım faaliyeti cömert veli ve öğrencilerimizin katkılarıyla büyüdü ve 340 koliye ulaştı. Yardıma muhtaç öğrencilerimize gerekli yardımları yaptıktan sonra çevremizdeki diğer bazı okul müdürlerimizle irtibata geçerek bu okulların da yardıma muhtaç öğrencilerine bu yardımları ulaştırdık.

Öğretmen, veli ve öğrencilerimizle gurur duyduğumuz, çok güzel anılar biriktirdiğimiz bir süreci bizlere yaşatan Allah’a hamdolsun. Katkıları için fedakâr ve gayretli öğretmenlerimize; duyarlı ve cömert velilerimize; kadirşinas ve çalışkan öğrencilerimize teşekkür ederiz

Nevşehir Ana Haber
''Hayallerimizin Şehri İçin''

    You may also like

    Leave a reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    More in:Genel