GenelNevşehir

Ülkücüler at binip insanları sahura kaldırdı

Nevşehir Ülkü Ocakları tarafından Nar beldesinde Belde Ocak teşkilatı ile ortaklaşa düzenlenen program vatandaşların bir hayli ilgisini çekti.

Geleneksel kıyafetler giyen teşkilat mensubu gençler, at binerek ve maniler eşliğinde vatandaşları sahura kaldırdı. Nar Kasabası Adnan Menderes Bulvarı üzerinde ve ara sokaklarda yapılan bu önemli etkinlikte Nevşehir Ülkü Ocakları Başkanı Ali Türker, Nar Belde Ocak Başkanı Muammer Yılmaz, Ocak yöneticileri ve çok sayıda teşkilat mensubu genç katılım gösterdi. Davul zurna eşliğinde maniler ilk başta ne olduğunu anlayamayan vatandaşlar kendilerini balkonlara atarken, atları ve geleneksel kıyafetler giyen gençleri görünce şaşkınlık yaşadı.  Ne olduğunu anlamak için manilere kulak veren vatandaşlar, Ülkü Ocaklarının sahur programı olduğunu öğrenince anı ölümsüzleştirmek için hemen telefonlara sarıldı. Hatta birçok vatandaş gençleri balkonlardan alkışladı.

“Gelenek ve göreneklerimizi yaşatıyoruz” 

Program sonunda görüşlerini dile getiren Nevşehir Ülkü Ocakları Başkanı Ali Türker, Türk Milliyetçileri hayatlarının her alanlarında bağlı oldukları milletin gelenek ve göreneklerini yaşatmak adına önemli bir mücadele verirler. Bu anlamda Türk gelenek ve göreneklerimizi yaşatmak adına böyle bir programa imza attık. Nevşehir Ülkü Ocakları olarak yaşadığımız bu zorlu süreçte halkımızı bir nebze de olsa mutlu edebilmek ve onların keyifli vakit geçirmelerini istedik. Programımıza Nar Belde Başkanımız Muammer Yılmaz başta olmak üzere tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkürlerimizi sunuyorum. Tüm halkımıza hayırlı ramazanlar dilerim” dedi. 

Nevşehir Ana Haber
''Hayallerimizin Şehri İçin''

    You may also like

    Leave a reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    More in:Genel