GenelNevşehir

Ülkü Ocakları’ndan “Kitap Okumak Oruç Bozmaz” kampanyası

Nevşehir Ülkü Ocaklarından okuma kampanyası Nevşehir Ülkü Ocakları tarafından Kitap Okumak Oruç Bozmaz sloganı ile kitap okuma kampanyası başlatıldı.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Nevşehir’de de en büyük gençlik harekatına öncülük eden Ülkü Ocakları, Korona virüsü salgını dolayısıyla evlerine çekilen gençlerin kitap okumaya yönelmesi adına önemli bir projeye imza atıyor.

“Kitap Okumak Oruç Bozmaz” sloganı ile Ramazan ayının başından bu yana okuma kampanyaları düzenleyen Ülkücüler, kitap okuduğu esnada video çekerek kitap okumanın öneminden söz edip Kitap Okumaz Oruç Bozmaz sloganını tekrarlıyor.

Nevşehir Ülkü Ocakları Başkanı Ali Türker önderliğinde başlatılan bu kampanya şimdilerde sosyal medyada bir zincir halkası şeklinde yayıldı.

Kampanya hakkında açıklamalarda bulunan Nevşehir Ülkü Ocakları Başkanı Ali Türker, “Yüce Dinimiz İslam da okumaya büyük önem  verilmiştir. Nitekin Kuran-ı  Kerimin de insanoğluna ilk emri oku olmuştur. Bu duygu ve düşünceler ile Virüs salgınından dolayı evlere çekilmeyi de fırsat bilerek tüm gençlerimizi kitap okumaya davet ediyoruz. Kampanyamız Ramazan ayının başından beridir devam etmektedir. Günlerdir süre gelen çalışmamızın meyvelerini ramazanın son günlerine doğru almaya başladık. Gençlerimiz kitap okumaya ciddi derece yöneldi. Hatta okuma sevinci sosyal medyayla taçlandı. Bir zincir halkası şeklinde kampanyamız video şeklinde yayıldı. Böylesine önemli bir projeye imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Başlatmış olduğumuzu bu önemli kampanyaya herkesi davet ediyoruz.” dedi.

Nevşehir Ana Haber
''Hayallerimizin Şehri İçin''

    You may also like

    Leave a reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    More in:Genel