GenelNevşehir

Nevşehir’de berber ve kuaförler denetlendi

Yaklaşık iki aydan bu yana Covid-19 salgını nedeniyle kapalı olan berber ve kuaförler işbaşı yaptığı ilk gün itibariyle Hijyen  Eğitimi verildi, Hızlı Tanı testi gerçekleştirildi.

Nevşehir Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla; İl Sağlık Müdürlüğü doktor, hemşire ve sağlık personelleri tarafından oluşturulan filyasyon ekipleri, tarafından ilimizde de tekrar faaliyete geçen berber, kuaför ve güzellik salonları ziyaret edilerek, ateş ölçümü yapıldı, bulaşıcı hastalıklar ve özellikle Covid-19 virüsü hakkında hijyen eğitimi verildi. Kurallara uyup uymadığı denetlenerek kontrol edildi.

Coronavirus salgını riskine karşı uzun süredir kapalı tutulan ve alınan kararla 11 Mayıs pazartesi gününden itibaren yeniden faaliyetlerine başlayan berber ve kuaförlerde genel hijyen, dezenfeksiyon, kullanılan ekipman ve aletlerin nasıl dezenfekte edileceği korunma yolları hakkında bilgilendirildi. Covid-19 virüsünün solunum yoluyla geçişinde maske, siperlik ve mesafe kuralları hatırlatıldı. Belirlenen kuralların dışında çalışan iş yerlerine gerekli uyarılar yapıldı, kurallara uyulmaması halinde cezai işlem uygulanacağını söylendi.

Akabinde çalışanlara hızlı tanı testi ile virüse karşı bağışıklıkları kontrol edildi.

Nevşehir Ana Haber
''Hayallerimizin Şehri İçin''

    You may also like

    Leave a reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    More in:Genel