GenelNevşehir

AK Parti Ürgüp İlçe Başkanı Kahraman, 19 Mayıs 1919 da tarihin en büyük şanlı kahramanlık destanlarından biri başladı

AK Parti Ürgüp İlçe Başkanı Oğuz Kahraman; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

AK Parti Ürgüp İlçe Başkanı Oğuz Kahraman, 19 Mayıs 1919 da tarihin en büyük şanlı kahramanlık destanlarından birinin başladığına söyleyerek;

Millet olarak birlik ve beraberlik içinde düşmana karşı büyük bir zaferin kazanıldığının altını çizen Kahraman; “Fedakarlık, kahramanlık ve cesaretin büyük örneklerinin verildiği kurtuluş savaşımız, esareti kabullenmeyen yüce Türk milletinin kahramanlık destanıdır. 19 Mayıs 1919 Türk Milletinin vatan sevgisinin ve bağımsızlık aşkının belgesidir. 19 Mayıs, Cumhuriyetimizin gençlerimizin omuzlarında yükseleceğine olan inancın ifadesidir. Ülkemizin geleceği gençlerimizin ellerinde şekillenecektir. Amacımız, Türkiye’nin dünya ülkeleri arasında en üstte yerini almasıdır. İktidarımız bunun mücadelesini vermektedir. Bu düşüncelerle, 19 Mayıs 1919’un 101’inci yıldönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle bir kez daha anıyor, aziz hatıraları önünde hürmetle eğiliyorum. Türk gençliğinin ve aziz Türk Milletinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı yürekten kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Nevşehir Ana Haber
''Hayallerimizin Şehri İçin''

    You may also like

    Leave a reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    More in:Genel