GenelNevşehir

Altınyıldızda Yazarlarla Etkinlikler Devam Ediyor

Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırmayı son derece önemsiyoruz.Çünkü biliyoruz ki; okumak, insan için en kolay ve en etkili öğrenme yoludur. Ayrıca kitapla yetişen nesiller başarı dolu ve iyi yetişmiş olacaktır. Kurum olarak çocuklarımızın daha ilkokul sıralarında yazarlarla tanışıp üretken birer birey olmalarını sağlamak amacıyla yazarlarla tanışmalarını sağlıyoruz.İçinde bulunduğumuz bu süreçte öğrencilerimizi yine sevdikleri yazarlarla buluşturmaya devam ediyoruz. Online canlı bağlantılarla yazar YAŞAR BAYRAKTAR,ŞENİZ BAŞ,HAKTAN KAAN İÇEL,BİRSEN EKİM ÖZEN,METİN ÖZDAMARLAR ile biraraya geldiler.

Etkinliklerimiz kapsamında öğrencilerimiz,okuma serüvenlerine sonsuz ufuklar açacak yazarlarla buluşuyorlar.Yazarımız YAŞAR BAYRAKTAR,ŞENİZ BAŞ,HAKTAN KAAN İÇEL,BİRSEN EKİM ÖZEN,METİN ÖZDAMARLAR ile online canlı bağlantılarla biraraya gelen öğrencilerimiz,kitaplarını okuyup eserleri üzerine inceleme yaptıkları yazarla sohbet etme, merak ettikleri soruların cevabını alma şansı elde ettiler.Okuma becerisinin hayatın bütün aşamalarına yayılan bir alışkanlık haline gelmesi ve kitap okuma bilincinin yerleşmesi için yıl boyunca desteklediğimiz ve okumaya yönlendirdiğimiz öğrenciler, yazar etkinliği ile kitapların zengin ve renkli dünyasıyla iç içe olup,kitaplarını okudukları yazarlarla bir araya geliyorlar.

 Kitap etkinliklerimize katılacak yazarlarımızındiğer yazarlarımızın Tarih ve Saatleri:

MUSTAFA ORAKÇI21 MAYIS PERŞEMBESaat 16.00
İRFAN GÜRKAN ÇELEBİ23 MAYIS CUMARTESİSaat:15.00
ÖMER SEVİNÇGÜL23 MAYIS CUMARTESİSaat 16.00

            Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak; ‘Kitap okumak yaşam içinde kazanılması gereken en önemli alışkanlıklardan biridir. Kitap okumanın çocuklara hatta biz yetişkinlere kazandırdıkları saymakla bitmez. Bu alışkanlık ne kadar erken kazanılırsa kalıcılığı da o kadar fazla olacaktır.’  diyor veetkinliğimize katılacak yazarlarımıza teşekkür ediyoruz.

Nevşehir Ana Haber
''Hayallerimizin Şehri İçin''

    You may also like

    Leave a reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    More in:Genel