Genel

Vali Aktaş , Tüm İslam âleminin ve aziz milletimizin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyorum

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, “Kadir Gecesi”nedeniyle bir mesaj yayımladı.

            Tüm İslam âleminin ve aziz milletimizin Kadir Gecesi’ni tebrik eden Vali Aktaş, mesajında;

                “Birlik, dayanışma ve kardeşlik duygularımızın daha da yoğunlaştığı, rahmet, bereket ve mağfireti bol olan mübarek Ramazan ayının son günlerine yaklaşırken, Salı gününü Çarşamba’ya bağlayan gece (bu gün)Kadir Gecesi’ni idrak edeceğiz.

            Kadir Gecesi, Yüce Rabbimiz tarafından Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği mübarek bir gecedir. Kadir Gecesi’nin bin aydan daha hayırlı olduğu Yüce Allah (cc) tarafından Kur’an-ı Kerim’de ifade edilmiştir. Yüce Allah (cc) biz kullarına sunduğu eşsiz nimetlerinden biri olan bu gecede, kalplerimizin kötülüklerden arınması, gönül dünyamızın aydınlanması, manevi huzurumuzun artması ve ilahi rızayı kazanmak için çok önemli bir fırsat sunmaktadır. Bu mübarek gecenin, ülkemize ve milletimize, İslam Âlemine, tüm insanlığa sevgi, barış ve sağlık getirmesi en büyük dileğimizdir.

            Bu duygu ve düşüncelerle; başta Nevşehirli hemşehrilerimiz olmak üzere tüm İslam Âleminin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor, bin aydan daha hayırlı olan rahmet ve mağfiret gecesinin birliğimizin, beraberliğimizin, kardeşliğimizin daha da güçlenmesine, tüm insanlığın sağlık ve barışına vesile olmasını temenni ediyorum.”

Nevşehir Ana Haber
''Hayallerimizin Şehri İçin''

    You may also like

    Leave a reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    More in:Genel