GenelNevşehir

Kaymaklı Belediyesi, bazı sosyal medya ve haber sitelerinde çıkan haberleri yalanladı

Kaymaklı Belediyesi, bazı sosyal medya ve haber sitelerinde çıkan haberleri yalanladı…

Kaymaklı Belediyesinden yapılan açıklamada, “Bugün bazı internet sitesinde yer alan mesnetsiz ve yalan haberlere yönelik açıklamamız ve belgeler yayınlanmıştır.”

Kamuoyunun Dikkatine;

….haber . com  haber sitesinde 02 06 2020 tarihinde yer alan ve kamuoyunda kirli bir algı yaratma çabasından başka bir şey olmayan haber hakkında; 

İşletme sahibi vatandaşımızın ruhsat başvurusunda bulunduğu süreçte kendisine yaşam alanlarına yakınlığından dolayı oto yıkama ve yağlama faaliyetleri için artık talep edilen bölgede ruhsatlandırma yapılmayacağı, kendisine mevcut alanda sadece halı yıkama faaliyeti için ruhsat verilebileceği açıklanmış, önceki dönemlerde alınmış ruhsatlar içinse işletme sahipleri ile görüşmeler yapılarak belde merkezi ve yaşam alanından uzak bir bölgeye taşınmasını sağlayacağımızı belirtmiştik. Bugün yaşadığımız süreçte işletmeden çok gürültü geliyor şikayetleri üzerine işletme yerine bizzat belediye başkanımız Harun Çekiç giderek mülki amir sorumluluğu ile arabuluculuk yapmak istemiştir.

Tüm yasal zeminler çerçevesinde verilen ruhsatta “oto yıkama ve yağlama yapılmaz ” şerhi olmasına rağmen, ruhsata aykırı faaliyette bulunan vatandaş ikaz edilmek istenmiştir. Fakat Başkan Çekiç ve gürültü şikayet içinde bulunan 85 yaşındaki vatandaş henüz daha arabadan dahi inmeden işletme sahipleri ağza alınmayacak küfürlerle yaşlı vatandaşımızın üzerine yürümüşlerdir.

Olayın bizzat şahisi olan Başkan Çekiç ise işletme sahiplerine gerekli uyarılarda bulunarak, yaşlı bir vatandaşa yapılan saygısız muameleleri görmezden gelerek davranmamış ve yine yasalar ve görevler çerçevesinde kaldırım düzenlemesi yaparak oto yıkama faaliyeti yapılmaması konusunda uyarılmıştır.  Bahsi geçtiği gibi ruhsat iptali söz konusu değildir.

Hem mağduru oynayıp hem eşkıyalıkla kendi düzenlerini kurmak isteyenlere ve sözde gazeteci diye geçinip, haber yazmanın 5N 1K (çok basit bir haber yazma kuralıdır) kuralını hiç umursamadan ve etik ilkeleri yok sayarak yapılan programlı algı çalışmalarına çanak tutanları halkımızın ve kamuoyunun bırakıyoruz.

Saygılarımla

Harun ÇEKİÇ

Nevşehir Ana Haber
''Hayallerimizin Şehri İçin''

    You may also like

    Leave a reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    More in:Genel