GenelNevşehir

Başkan Türker’den çiftçilere önemli çağrı!

Nevşehir Ülkü Ocakları Başkanı Ali Türker, hasat dönemini başlayacağı şu günlerde tüm çiftçileri traktör kazalarına karşı dikkatli olmaya davet etti.

Nevşehir’de Temmuz ayı yaklaşırken birçok ürününde hasat dönemi yaklaşıyor. Bu nedenle tarım arazilerinde olası kazalarda ister istemez meydana gelebiliyor.

En son geçtiğimiz aylarda Yazıhüyüklü bir çiftçi traktör altında kalarak feci şekilde can vermişti. Hafta sonu ise Ürgüp Ayvalı köyünde meydana gelen kazada traktörün devrilmesi sonucu 1 çiftçi yaşamını yitirdi. Nevşehir Ülkü Ocakları Başkanı Ali Türker, bu hasat döneminde tarım arazilerinde traktörleri biraz daha dikkatli kullanılması için uyarılarda bulundu.

Olabildiğinde tehlike arz edecek eğimli arazilerden ve tehlikeli yollarından uzak durulması gerektiğini ifade eden Başkan Ali Türker, Milletin efendisi olan köylülerimiz bizlerin kıymetlileridir.  Onların kılına zarar gelsin istemeyiz. Son günlerde sıklıkla karşılaştığımız trafik kazalarına rastlıyoruz. Hasat dönemine girdiğimiz şu günlerde kendilerini biraz daha dikkatli olmaya davet ediyoruz.” dedi.

Nevşehir Ana Haber
''Hayallerimizin Şehri İçin''

    You may also like

    Leave a reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    More in:Genel