GenelNevşehir

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Sekreteri Kula’yı ziyaretetti

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Sekreteri, Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bayram Ekici Manisa Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği Kula temsilciliğini ziyaret etti.

 Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Sekreteri ve Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti (NGC) Başkanı Bayram Ekici, Manisa Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği Kula Temsilcisi Denge Gazetesi İmtiyaz Sahibi Alaettin Yakın ile Anadolu basının sorunlarını değerlendirdi.

Ekici, “Biz yerel basının sorunlarını Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanımız Sayın Yılmaz Karaca’nın başkanlığında telekonferans ile yaptığımız toplantıda da sorunların acilen çözülmesi yönünde çalışmaların yapılması gerektiğini dile getirdik.” dedi.

Ekici, “Anadolu basınının yaşadığı sorunları her platformda dile getiriyoruz. İlgili kurumlara girişimlerde bulunuyoruz ancak ne yazık ki sesimizi duyan yok. Henüz bu sorunların çözümüne ilişkin ciddi bir adım atılmadı. Koronavirüs sürecinde Anadolu basını çok daha zor bir dönem yaşıyor. TGF olarak hükümetten destek paketi açıklamasını istedik. Hem gazete sahipleri hem çalışanlarına yönelik destek gerekiyor. Yazılı basın, televizyon, radyolar büyük sıkıntılar içinde. İnternet gazeteciliğiyle ilgili yasa henüz çıkmadı. Tüm bunların yanında ekonomik zorluklar da sektörü iyice zora soktu. Biz TGF olarak mücadelemizi sürdüreceğiz, bu sorunların takipçisi olacağız.” diye konuştu.

Manisa Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği Kula Temsilcisi Denge Gazetesi İmtiyaz Sahibi Alaettin Yakın da “Anadolu basınının bir parçası olan gazeteler basın ilan kurumundan aldıkları paylarla ayakta durmaya çalışırlarken dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına alan koronavirüs salgını sonrasında yatırımların büyük oranda azalması sonrasında yerel gazetelerde de ilanların çıkmaması basın ilan kurumundan pay alan gazeteleri zor duruma sokmuştur. Hükümetin diğer birçok iş kolunda vermiş olduğu desteklerin Anadolu basınına da verilmesi gerekiyor. Bu destekler sağlanmaz ise Anadolu basını şuan ki durumundan daha da kötü ye gidecektir.” dedi.

Ziyarette Yakın, Ekici’ye HEGEM Şiddetle Mücadele Vakfı’nın da üyesi olan Manisa Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği olarak vakfın bastırmış olduğu kitaplardan hediye etti.

Nevşehir Ana Haber
''Hayallerimizin Şehri İçin''

    You may also like

    Leave a reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    More in:Genel