GenelNevşehir

2020-MSÜ Sınavında Görev Alacak NEVÜ Personeli Bilgilendirildi

ÖSYM tarafından 14 Haziran 2020 Pazar günü düzenlenecek olan Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavında görevli Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) akademik ve idari personeline yönelik, bilgilendirme eğitimi düzenlendi.

NEVÜ Kültür ve Kongre Merkezi Karavezir Salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme eğitimine,  NEVÜ Rektörü ve aynı zamanda ÖSYM Sınav Merkezi Koordinatörü de olan Prof. Dr. Semih Aktekin, sınavda görev alacak akademik ve idari personel katıldı.

Bilgilendirme toplantısının açılışında konuşan Rektör Aktekin, ÖSYM’nin salgın ile birlikte yeni tedbirler aldığı ve sınavda görev alacak tüm personelin bu tedbirlere riayet etmelerini istedi. Aktekin konuşmasında ,”Dünyayı etkisi altına alan salgın nedeniyle bu dönemi uzaktan eğitim ve uzaktan sınavla öğrencilerimizden ayrı buruk bir dönemden olarak geçirdik.

Salgın ile birlikte hayatımızın birçok alanında bazı değişikler ve alınması gereken tedbirler söz konusu oldu. Bunlardan birisi de ÖSYM tarafından düzenlenen ve çocuklarımızın da geleceğini belirleyecek sınavlar. Bu hafta sonu da hepinizin malumu olduğu üzere üniversite olarak, sizlerin de görev alacağı Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavına ev sahipliği yapacağız. ÖSYM tarafından önceki sınavlara göre bu yaşadığımız pandemi dönemi nedeniyle yeni tedbir ve kurallar belirlendi. Özellikle bu dönem daha dikkatli olmamız gerekiyor. Üniversite olarak biz gereken tedbir ve önlemlerimizi aldık. Bugün de sınavda görev alacak siz değerli akademik ve idari personelimizi de bilgilendirmek amacıyla bir araya geldik.  Bu vesileyle sınava girecek gençlerimize başarılar dilerken sınavda görev alacak siz değerli arkadaşlarımıza da kolaylıklar diliyorum” diye konuştu.

Aktekin’in konuşmalarının ardından sınavda görev alacak akademik ve idari personel, ÖSYM tarafından belirlenen kurullar ile birlikte pandemi nedeniyle alınan yeni tedbir ve kurallar hakkında ÖSYM Sınav Koordinatörlüğü personeli tarafından bilgilendirildi.

Bilgilendirme eğitimi, katılımcıların sorularının cevaplandırılması ile sona erdi.

Nevşehir Ana Haber
''Hayallerimizin Şehri İçin''

    You may also like

    Leave a reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    More in:Genel