GenelNevşehir

Nevşehir Belediye Spor’da Futbolculara Yağ Ölçümü

Corona virüs salgını dolayısıyla verilen uzun aranın ardından TFF 3. Ligin 18 Temmuz’da başlama kararının açıklanmasının ardından hazırlıklarını sürdüren Nevşehir Belediye Sporlu futbolculara yağ ölçümü yapıldı.

Liglerin Temmuz ayında başlama kararının verilmesinin ardından Günde Çift idman yaparak Hazırlanan Nevşehir Belediye Spor antrenman sonrasında yağ ölçümü yapıldı. Aç karnına, kas gruplarında yapılan yağ ölçümü özel olarak getirilen bir cihazla gerçekleştirildi. SporcuDiyetisyeni Nazmiye Cerantarafından yapılan ölçümlerle futbolcuların yağ oranları belirlendi. Yağ ölçümleri sonrasında yağlanmaya rastlanan futbolculara Diyetisyen Nazmiye Ceran tarafından, teknik heyete ve futbolculara beslenme konusunda da birtakım önerilerde bulundu.

Kendisinin de Nevşehir Belediye Spor taraftarı olduğunu ifade eden Ceran, sporcuların beslenmeleri hususunda şunları söyledi: “Corona virüs salgını dolayısıyla verilen uzun arada futbolcu kardeşlerimiz bireysel olarak antrenman yapsatlarda takım halinde yapılan antrenmanın yerini tutmaz.18 Temmuz’da başlayacak olan müsabakalar öncesinde Nevşehir Belediye Sporlu futbolcuların ve Teknik heyetin Yağ Ölçümcülerini yaptık ve yağ oranları artmış olan sporcularımıza beslenme konusunda bir takım önerilerde bulunduk.”Dedi

Sporcu Diyetisyeni Nazmiye CeranYağ Ölçümcülerinin önümüzdeki günlerde ’de periyodik olarak yapılacağını belirti 

Nevşehir Ana Haber
''Hayallerimizin Şehri İçin''

    You may also like

    Leave a reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    More in:Genel