GenelNevşehir

Rektör Aktekin Binicilik Tesisinde İncelemelerde Bulundu

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, NEVÜ Atçılık-Binicilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (ATBİN) bünyesinde faaliyet gösteren binicilik tesisinde incelemelerde bulundu.

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin,  üniversite kampüs alanı içerisinde bulunan ve ahır, seyis odası, kafeterya, seyirci tribünü, depo, otopark, açık ve kapalı manej bölümlerinden oluşan binicilik tesisini ziyaret etti.

ATBİN Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Kürşat Özcan, Müdür Yardımcıları Doç. Dr. Selçuk Akpınar, Dr. Öğr. Üyesi Uğur Ödek ve görevli personel eşliğinde tesisi gezen Rektör Aktekin, ‘Güzel atlar diyarı’ olarak da bilinen Kapadokya bölgesinde özellikle var olan atçılığı hem geliştirmek, hem de fiziksel, zihinsel veya duyusal engelleri bulunan bireylere yönelik atlı terapi (hippoterapi) çalışmaları ile birlikte belli yaş gruplarına yönelik düzenlenen sportif binicilik temel eğitimleri hakkında kendilerinden bilgi aldı.

Atçılık ve binicilik üzerine yürütülen çalışmaların yanı sıra özellikle engelli bireylere yönelik yürütülen atlı terapinin kayda değer olduğunu

Nevşehir Ana Haber
''Hayallerimizin Şehri İçin''

    You may also like

    Leave a reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    More in:Genel