Genel

Başkan Kahraman ‘ 15 Temmuz, Şehadete Koşarak Gidenlerin Destanının Yazıldığı Gündür’

AK Parti Ürgüp İlçe Başkanı Oğuz Kahraman 15 Temmuz hain darbe girişiminin 4’ncü yılı dolayısıyla yaptığı açıklamada, 15 Temmuz’un tüm dünyaya millet olma dersinin verildiği demokrasi zaferi olduğunu belirten Kahraman, darbe teşebbüsünün sadece iktidara karşı değil, Milli İradeye karşı yapıldığını söyledi.

4 yıl önce bugün hain darbe girişimine karşı canlarını feda eden Şehitlerimize ve Gazilerimize minnettarlığımı sunuyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık ve sıhhat diliyorum. Demokrasiye, birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize yönelik bu alçak girişime karşı duran başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere milletimizin her ferdine teşekkür ediyorum. Bizden görünen fakat kökleri dışarıda olan kuklalar, milletimizin en temiz duygularını kullanarak milletimize ve vatanlarına ihanet etmiştir. Ülkemizin yeniden ayağa kalkışını önlemek isteyen güçler, ahtapot kolları misali her yerden bizi engellemeye çalıştılar. Fetö terör örgütü, bu kolların bir tanesidir.

Fetö Terör örgütü, kan ve gözyaşından beslenen küresel güçlerin ülkemizdeki artığıdır. Sadece Cumhuriyet döneminde değil Osmanlı imparatorluğu döneminde de aynı yöntemi kullandılar. Kendi emellerine hizmet etmeyen devlet yöneticilerine, Ulu Hakan Abdülhamit Han’a yapılan gibi darbelerle görevden aldılar. Ermeni çetelerinin taktığı söylemenin bile onuruma dokunduğu lakapları ders kitaplarımızda yayınlattılar. Organize hainlikle milletimizi uyutmaya çalıştı. 27 Mayıs 1960 darbesinde kukla mahkemelerini idam kararları ile şehit edilen Başbakanımız Adnan Menderes ve çalışma arkadaşlarının acısı hala milletimizin benliğinde ve belleğinde açtığı bir yaradır. 


Bu darbeciler, demokratik seçimlerle iktidara gelme imkanı olmayan satılık hainlerdir. 
 


Bu nedenle;  E-Muhtıralar yaptılar, başaramadılar, 2013 yılında gezi kalkışması yaptılar, başaramadılar.  17-25 Aralık kumpası yaptılar, başaramadılar. PKK ve destekçileri, çukur ayaklanmaları yaptılar çukurlara gömüldüler, başaramadılar ve 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı Cumhurbaşkanımız önderliğinde milletimizin onurlu duruşu nedeniyle yine başaramadılar. 


Üstad Necip Fazıl “Kökünü beğenmeyen dal ve dalını beğenmeyen meyve olgunlaşmadan çürür” demiştir. Bizleri köklerimizden koparamayacaksınız, Yeniden diriliş, köklerimize yeniden kavuşmamızdır. Yeniden diriliş, köklerimizi İslam coğrafyasına yaymamızdır. Yeniden diriliş, ülkemizde kökleri başka yerlerde olanların kökleri ile birlikte kendilerini kurutmaktır. 

Yeniden diriliş için, Cumhurbaşkanımız önderliğinde hep birlikte mücadelemiz devam edecektir.   Tereddüt edersek bacaklarımız bize taşımaz… “Yürüyeceğiz” diyelim yere basalım, yürüyelim ve koşalım. Hacı Bektaş-ı Veli’nin dediği gibi ‘Bir olalım, diri olalım iri olalım.


15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günüdür. Bugün tarihte bir dönüm noktasıdır, unutmamalı ve unutturmamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, şanlı bayrağımızın dalgalandığı her karış toprak için demokrasi ve milli irade mücadelesinin bedelini canlarıyla ödeyen, vatanın birlik ve bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehit ve kahraman gazilerimizi, minnet, şükran, rahmetle anıyorum.” Dedi.

Nevşehir Ana Haber
''Hayallerimizin Şehri İçin''

    You may also like

    Leave a reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    More in:Genel